Listopad 2010

Foceno při posledním podzimním kole 2010

23. listopadu 2010 v 22:54 | L.T. |  MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

........tady se snad už tváříme lepči ne nebo ne!!!

........zde je také zachycen autor(první z leva vrchní řada) níže uvedeného projektu pro modernizaci našeho stadionu........konečně odkryl svůj opravdový talent a bude náležitě odměněn, neboť vyhrál soutěž o nejlepší návrh.......Hodnocení podzimu 2010.....

7. listopadu 2010 v 20:19 | L.T. |  MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
Porodní bolesti vždy za to stojí………
                Dobrý den, jmenuji se Lukáš Taufman, jsem trenérem mladší přípravky Sokola Zábrodí a chci vám nastínit působení přípravky od založení až po první odehranou půl sezonu. Jak už název napovídá, když se něco nového rodí, neobejde se to bez bolesti. Začátkem ledna 2010 jsme uskutečnili v tělocvičně nábor kluků a holek do přípravky a na úvod jsme měli účast čtyř dětí. Tento počet se opakoval ještě měsíc a moc nesliboval úspěch, ale trpělivost přináší ovoce. Po měsíci a půl se počet rozrostl na jedenáct s chutí pouze trénujících dětí, neboť jsme nehráli žádné utkání. Až během jara a léta, kdy už jsme samozřejmě trénovali venku na hřišti, jsme sehráli několik přátelských utkání. Abychom mohli na konci června přihlásit mladší přípravku do mistrovských soutěží, museli jsme mít dostatek hráčů a to se nám povedlo nad míru, neboť se náš počet rozrostl a ustálil na čísle patnáct a stále trvá. V mužstvu je dvanáct chlapců a také tři dívky, které skvěle do týmu zapadají.
                 Mužstvo nejsou jenom hráči, ale také trenéři, rodiče a sponzoři. Od samého začátku by tento projekt (jestli ho tak můžu nazvat) nemohl vzniknout za souhlasu a podpory Obce Zábrodí, dále pak sponzorů, kterým děkuji, a k mému údivu se v dnešní době ještě najdou a nesmím zapomenout na trpělivé rodiče, kteří hráče vozí na tréninky a zápasy. Z řad rodičů také ku mne přibili trenéři Petr Duchatsch a Petr Havlíček, oba z Červeného Kostelce. Já sám jsem z Náchoda a tím chci záměrně poukázat na fakt, který mě mrzí, že v mužstvu není jediný hráč ze Zábrodí!
                 S týmem také spolupracuje Jiří Matějovic, který se skvělým způsobem stará o vždy dobře připravený trávník a také dal našemu zatím jedinému brankáři golmanskou průpravu v několika trénincích. Spolu s předsedou Josefem Burdychem se starají o zázemí klubu, které je z mého pohledu na vynikající úrovni. Prosím omluvte, že jsem odbočil od dětí, ale touto cestou chci těmto pánům poděkovat za jejich často nedoceněnou práci, a že mě umožňují se nejen rozvíjet v trenérské činnosti, ale zároveň prožívat a vychutnat si jeden z nejhezčích zážitků a to je dětský úsměv.
                 Abych zhodnotil historicky první podzim (půl sezóny) mladší přípravky z hlediska výsledků nebo tabulky je těžké, neboť jako nováček jsme pouze jednou vyhráli a sehráli jsme několik vyrovnaných utkání. Ale s přístupem hráčů, kdy na trénink a zápas chodí stále v max. počtu a stále se zlepšující hrou, jsem velmi spokojen a myslím si, že jsme zatím odehráli důstojnou roli při našem reprezentování! Děkuji všem za podporu a projevenou přízeň a těším se na další nové tváře v našem mladém kádru.                                                                                                            L. Taufman
Začátek byl rozpačitý
                Dovolte, abych shrnul vystoupení mužstva dospělých Sokola Zábrodí v okresní soutěži, kde po podzimu budeme přezimovat na třetím místě. V úvodu soutěže byl náš výkon dosti rozpačitý, ale pak se začalo mužstvo pomalu herně zdvihat a nakonec jsme se dotáhli na bod od druhého, ale se ztrátou osmi bodů na první pozici.
                Náš kádr se dosti omladil a v současné době chodí a poctivě trénuje průměrně šestnáct hráčů, což na tuto soutěž je dosti neobvyklé. Je však vidět, že se sešla dobrá parta, neboť takováto účast je i při brigádách, které se tu a tam objeví. Za účast a předvedené výkony si hráči zaslouží mé poděkování.                                                  
                                                                                                                                                                L. Taufman

Mužstvo podzim 2010

2. listopadu 2010 v 22:04 | L.T. |  MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Foceno při prvním turnaji na Zábrodí 4.9.2010

Sokol Zábrodí - Sokol Otovice

2. listopadu 2010 v 21:40 | L.T. |  MUŽI
4 : 2 (2:2)

Branky: Hanuš , Štěpán, Šorm, Špaček
ŽK: Rompotl

                          Oleják 3-4                                    Štěpán 3
                                                                            (60. Špaček 4) 

             Hanuš 3                                  Kleprlík 4                     Silván 3
                                                           (74.Čapek)            (56.Rompotl 4) 
                                                                                
                                          Šorm 3-4

                      Kaván 4                  Pich 2-3                             Novák 2-3
                                                                                           (36. Zeman 3)          
                                                      Králík 3

                                                      Rainet 4-5
Hodnocení hráče - výkon:
5 - vynikající               4 - velmi dobrý            3 - průměrný               2 - slabý          1 - mizerný

          Na závěr podzimu nás čekal hodně těžký soupeř, který má ve svých řadách dva nejlepší střelce soutěže. Soupeř vždy na tyto hráče hraje a nám nezbývalo než je řádně pokrýt. Proto do utkání nastupovali Pich a Kleprlík s jasnými pokyny - osobní obrana. A ujali se jich vítečně. Do tabulky střelců nenechali ani jednoho ze střelců zapsat. Přesto si Pich vybral v prvním poločase dvě slabé chvilky za stavu 1:0 a 1:1, kdy podvakrát nestrefil na malém vápně balon a soupeř to okamžitě trestal góly a otočil stav zápasu na 1:2. Do poločasu jsme stačili odpovědět Šormem a šli do kabin za stavu 2:2.
          Ve druhém poločase byla k vidění vyrovnaná hra, ale soupeři s přibívajícími minutami pomalu docházeli síly a my jsme se více tlačili před jejich branku. Přesto mohl soupeř jít do vedení z trestých kopů, ale dnes skvěle chytající Rainet byl vždy proti a Folíňa vychytal. Po jasné penaltě, kterou pan sudí hostům neodpískal, soupeře vyprovokoval k dosti agresivní hře. Po jednom ze skratů musel hostující hráč předčasně pod sprchu. Další rána pro hosty přišla v podobě inkasované branky na 3:2 a ta byla pro další vývoj zlomová. Soupeř už přestal kousat a dovolil nám několikrát skórovat, bohužel naše stálá slabost neproměňování jasných šancí pokračuje. Pouze Špaček, po krásném sólu přes tři hráče, přesně zakončil a upravil na konečných 4:2. Dosti cenné vítězství. Hoššši díky, říkal Píšek po zápase. A já se přidávám, neboť všichni hráči si zaslouží pochalu za bojovnost.
          Ještě bych se rád vrátil k minulému utkání, které jsem záměrně nehodnotil, neboť s hubeným vítězstvím 3:1 byť z venku, ale se soupeřem chvílemi připomínající žákovské mužstvo(často jsme se jim vyrovnali, hlavně pak při zakončení), se mi takovýto výkon těžko hodnotí. Prostě rozdíl třídy!!! Tři body jsou doma a navíc se mě neptejte.

                                                                                                            L.Taufman